Urodziłam się w 1987 roku w Suwałkach. Mój tata jest malarzem, a mama to urodzona estetka i ekolożka. Dorastałam więc w zapachu terpentyny, w urokliwej, zielonej krainie, kształtując wrażliwość na piękno i chęć rozwijania pasji.

Po maturze wyjechałam do Warszawy, gdzie na Wydziale Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych ukończyłam studia, rozwijając się w tym czasie jako malarka i projektantka. Dzięki programowi Erasmus przez pół roku studiowałam w l'Accademia di Belle Arti di Brera w Mediolanie, gdzie pierwszy raz zetknęłam się z książką artystyczną uczestnicząc w kursie Scrittura Creativa. Doświadczenie to rozbudziło we mnie miłość do pięknych książek, a ilustracja zajęła szczególne miejsce w mojej aktywności zawodowej.

Od kilku lat ponownie spokój i natchnienie do twórczej pracy znajduję w rodzinnym mieście, nieustannie malując, rysując, projektując i eksperymentując z przeróżnymi środkami ekspresji. Samodzielne wyzwania przeplatam współpracą z innymi artystami oraz instytucjami, uczestniczę w lokalnych oraz zagranicznych projektach artystycznych, konkursach, plenerach oraz wystawach.

Twórczą przestrzeń poszerzyłam o pracę z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi, która jest wyjątkowym źródłem energii do działania i wielką inspiracją. Rola instruktora to dla mnie ogromna odpowiedzialność, ale też wiecznie nienasycona potrzeba ulepszania umiejętności i pomnażania wiedzy szczególnie o alternatywne, bliskie natury spostrzeżenia i teorie pedagogiczne.

Jestem otwarta na wszelkie pomysły współpracy. Napisz lub zadzwoń: marta.taraszkiewicz@gmail.com, tel: 881-205-301                              Zajrzyj także:

Close Menu